Hollandiában a szövetkezeti formában működő FrieslandCampina tejfeldolgozó ösztönzőket vezetett be a tagjai körében, hogy csökkentsék tejtermelésüket február közepéig. A termelők 2 eurót kapnak minden január 1. és február 11. között beszállított 100 kilogramm tej után, ha biztosítják, hogy a december 13–27. között termelt mennyiséggel megegyező vagy annál kevesebb tejet szállítanak be.
Az intézkedést azért vezették be, mivel a tejfeldolgozó számára jelenleg gondot jelent a többlettej feldolgozása és eladása. Az Eurostat adatai szerint Hollandia tejtermelése a 2015. január–november időszakban 6 százalékkal volt nagyobb az egy évvel korábbinál és novemberben 14 százalékkal haladta meg az előző év azonos hónapjáét – írja a nak.hu a dairy.ahdb.org.uk alapján.
Októbertől megszűnik az embargó, tizenhárom év után ismét exportálhat élő sertést, feldolgozott húsárut Románia az Európai Unióba – jelentette be Achim Irimescu román mezőgazdasági miniszter. Romániát 2003-ban helyezték tiltólistára, mivel oltásokat alkalmazott a fel-felbukkanó sertéspestis megelőzésére, az oltóanyag pedig élő vírust tartalmaz, így önmagában is kockázati tényezőt jelent.
Bővebben...A termőterület közel felén elvégzett aratás után Tolna megyében több mint kilenctonnás a kukorica termésátlaga, eddig a szokásosnál magasabb víztartalommal takarítják be a takarmánynövényt. A gyenge árak mellett a Duna alacsony vízállása is hátráltatja az exportot.
Bővebben...A madárinfluenza megbetegedések miatt tizenöt ország vezetett be a kereskedelmet korlátozó intézkedést a magyar élőbaromfi, baromfihús, és -készítményekkel szemben – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) honlapján közzétett legfrissebb adatokból. Az Európai Unión belüli helyre valamennyi korlátozás alá nem vont területről lehet baromfit és -termékeket is kiszállítani.
Bővebben...A szőlő aranyszínű sárgaság (Flavescence dorée, FD) betegség újabb fertőzési gócait azonosította a NÉBIH laboratóriuma a Badacsony-hegyen. Mivel a korábbi években is volt már itt helyi jellegű fertőzés, az idei minták alapján indokolttá vált a fertőzött terület kiterjesztése a teljes szőlőhegyre, ahol ezáltal egységesen kell alkalmazni a jogszabályban előírt védelmi intézkedéseket – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH).
Bővebben...A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. További információk